Uczelniane Centrum Informatyki zachęca do korzystania z nowej usługi WebSTATISTICA 12 08.04.2016 13:17

WebSTATISTICA jest w pełni skalowalnym, bazującym na technologii internetowej systemem gromadzenia i analizy danych przeznaczonym dla całych organizacji. System wykorzystuje przetwarzanie rozproszone i wielowarstwową architekturę klient-serwer. WebSTATISTICA dostarcza funkcjonalność narzędzi analitycznych, graficznych oraz narzędzi do budowy zapytań i raportów programu STATISTICA poprzez prosty w użyciu, interaktywny interfejs przeglądarki internetowej. Usługa oferowany jest jako kompletna, gotowa do działania aplikacja z interaktywnym, przeglądarkowym interfejsem użytkownika, pozwalającym użytkownikowi, znajdującemu się w dowolnym miejscu na świecie, w sposób interaktywny wykonywać analizy i przeglądać ich wyniki.

Usługa  WebSTATISTICA może być używana przez wszystkich pracowników, doktorantów  i studentów Uczelni.

Serwer na którym zainstalowana jest usługa wyposażony jest  w wiele wydajnych procesorów, dużo ilość pamięci RAM oraz szybkie i pojemne systemy pamięci masowej. Dzięki temu możliwe jest wykonanie złożonych, wieloetapowych obliczeń dla ogromnych plików danych w rozsądnym czasie, pozostawiając jednocześnie komputer użytkownika do jego dyspozycji.

Usługa dostępna jest pod adresem statistica.zut.edu.pl. Aby z niej skorzystać należy zalogować się używając loginu i hasła do USK.

DODATKOWE MATERIAŁY
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z bezpłatnymi materiałami, które mogą okazać się niezwykle przydatne dla użytkowników oprogramowania STATISTICA oraz wszystkich pracowników, doktorantów i studentów zajmujących się statystyczną analizą danych: