Informacje bieżące

Nabór do żeglarskiej reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2017 - rozpoczęty! 17.03.2017 09:58

Rozpoczął się nabór do żeglarskiej reprezentacji Szczecina na regaty The Tall Ships Races 2017, która w barwach granatowo-bordowych promować będzie Szczecin w czasie regat na Bałtyku, przeżywając przy tym wielką, morską przygodę.

W tym roku regaty odbędą się na trasie Halmstad (Szwecja) - Kotka (Finlandia) - Turku (Finlandia) - Kłajpeda (Litwa) - Szczecin. Reprezentacja Szczecina liczyć będzie łącznie 126 osób i popłynie na trzech jednostkach: „Fryderyk Chopin”, „Urtika” i „Zryw”. Przed regatami wezmą oni udział w szeregu szkoleń i warsztatów, będą ćwiczyć pracę w zespole, poznają zasady panujące na pokładzie. Załoga zapozna się ze sprzętem asekuracyjnym i zasadami pierwszej pomocy. Nie zabranie zadań artystycznych, które pomogą w barwny sposób promować Szczecin i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta.

Podczas wielu godzin spędzonych na morzu reprezentanci poznają nie tylko uroki żeglarstwa, ale także – jako pełnoprawna załoga – będą uczestniczyć w wachtach nawigacyjnych, bosmańskich, kambuzowych i trapowych. Nie zabraknie oczywiście codziennej ciężkiej pracy na pokładzie.

 Szczegóły naboru

 

Mapa z trasą The Tall Ships Races 2017