Podpisanie listu intencyjnego o współpracy z Urzędem Morskim oraz Urzędem Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie 14.03.2017 11:43

W dniu dzisiejszym podpisaliśmy list intencyjny o współpracy pomiędzy Wydziałem Techniki Morskiej i Transportu a Urzędem Morskim w Szczecinie oraz Urzędem Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie.
Z tej okazji odwiedzili nasze skromne progi panowie dyrektorzy: Andrzej Borowiec i Krzysztof Woś.
Podpisanie listu intencyjnego jest szczególnym wydarzeniem wychodzącym na przeciw oczekiwaniom nie tylko środowiska żeglarskiego ale również instytucji żeglugowych związanych z transportem śródlądowym i morskim.
Inicjatywa współpracy uczelni z urzędami jest precedensem godnym uwagi. Wpisuje się ona również w wydarzenie oddania nowej, większej podnośni Niederfinow na Szlaku wodnym Berlin-Szczecin-Berlin. Jest to szansa budowania innowacyjnej marki regionu transgranicznego w którym rzeka spotyka się z morzem w Szczecinie.

Przedstawiciele WTMiT oraz Urzędu Morskiego i Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie