Program stypendialny Prezydenta Miasta Szczecina dla studentów i doktorantów 08.09.2016 12:45

Prezydent Miasta Szczecina ogłosił uruchomienie kolejnej edycji programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecina dla studentów i doktorantów. Fundusz  stypendialny stanowi jeden z instrumentów  realizacji  Polityki  wspierania  rozwoju  nauki i szkolnictwa wyższego, przyjętej Uchwałą nr XXXII/620/05 Rady Miasta Szczecina z dnia 24 stycznia 2005 roku. Jego nadrzędnym celem jest zbudowanie w Szczecinie społeczeństwa wiedzy i wykorzystanie tej wiedzy dla wsparcia  priorytetów  rozwojowych  miasta i regionu.

O stypendium Prezydenta Miasta Szczecina  mogą ubiegać się studenci i doktoranci, spełniający warunki określone Regulaminem  przyjętym  Uchwałą nr X/188/11 Rady Miasta Szczecina  z dnia 25 lipca  2011 roku, i reprezentujący  dziedziny  nauki i dziedziny sztuki oraz  dyscypliny, kierunki i specjalności  naukowe wymienione w Załączniku nr 1 do Regulaminu. Wniosek  o stypendium naukowe kandydaci na stypendystów winni składać  w Urzędzie  Miasta Szczecina, w Biurze Strategii, pl. Armii Krajowej 1 (IV piętro, skrzydło przy ul. Odrowąża), w terminie od 3 do 10 października 2016 r. do godz. 15.00.