Sukcesy studenta WTMiT Marcina Majki na Akademickich Mistrzostwach Świata w strzelectwie sportowym 30.09.2016 10:13

W dniach 12 - 18 września 2016 r. w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w strzelectwie sportowym, w których uczestniczyli studenci z 30 krajów globu, wśród nich oczywiście z Polski.

Reprezentantem Polski na mistrzostwach był Pan Marcin Majka, student Wydziału Techniki Morskiej i Transportu ZUT (kierunek Inżynieria bezpieczeństwa), który został wybrany przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego, a następnie powołany przez Akademicki Związek Sportowy na Akademickie Mistrzostwa Świata.

Podczas Mistrzostw Marcin Majka zdobył dwa złote medale:
- złoty medal w konkurencji Karabin Dowolny 60 strzałów leżąc pokonując w ścisłym finale (grupa ośmiu najlepszych zawodników w danej konkurencji) reprezentantów takich krajów jak Francja, Słowenia, Szwecja oraz Wielka Brytania.

- złoty medal drużynowy (również w tej samej konkurencji) - drużyna składała się z trzech reprezentantów: Marcin Majka, Paweł Pietruk oraz Bartosz Jasiecki.

Gratulujemy!

Szczegółowe informacje na stronie głównej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (www.pzss.org.pl/)

fot. PZSS/Włodzimierz G. Gałecki