Wizyta studentów na "boot Düsseldorf" 06.02.2017 09:39

Tym razem na targi pt.: „boot Düsseldorfie" (Międzynarodowa Wystawa Łodzi, Jachtów i Sportów Wodnych), które odbyły się w dn. 21-29.01.2017 r., wyjechali studenci ze studiów podyplomowych "Projektowanie jachtów pływających i jednostek sportowych" prowadzonych na Wydziale Techniki Morskiej i Transportu ZUT w Szczecinie.

MESSE DÜSSELDORF jest jednym z największych na świecie ośrodków wystawienniczych. Pod względem wielkości powierzchni (305 700 m2) klasyfikuje się na 6-tej pozycji w rankingu światowym. Imponująca infrastruktura zapewnia doskonałe zaplecze organizacyjne wystawcom.
W Centrum targowym w Düsseldorfie znajduje się 19 nowoczesnych hal targowych o łącznej powierzchni ekspozycyjnej 262 700 m2 (hale o powierzchni od 4 000 m2 do 25 000 m2) i obszarem na wolnym powietrzu o powierzchni 43 000 m2.

Tragi były podzielone na następujące profile:
• producenci łodzi i jachtów,
• producenci silników i napędów,
• wyposażenie lodzi i jachtów,
• usługi,
• producenci łódek wiosłowych, kanu i kajaków,
• producenci nart i desek wodnych,
• osprzęt do nurkowania,
• surfing, windsurfing, kitesurfing,
• wędkarstwo,
• marynistyka.

W licznych halach można było poznać zarówno nowe konstrukcje jachtów jak i ich projektantów. Odbywały się żywe dyskusje pomiędzy żeglarzami w rożnym wieku na wydzielonych scenach. Poruszano rożne tematy związane z bezpieczeństwem żeglowania oraz na tematy morskiej i śródlądowej turystyki wodnej. Prezentowano ciekawe technologie związane z remontem jachtów żaglowych i motorowych.
Nasi studenci mieli szczególną okazję poznać polskich producentów jachtów, którzy z dużą życzliwością pokazywali swoje produkty i zapraszali do odwiedzenia ich stoczni jachtowych w Polsce.

Uczestnicy wyjazdu na wystawę

Zwiedzający wystawę podziwiają jacht

Uczestnicy przy stoisku wystawowym firmy KABE

Zwiedzający wystawę podziwiają jacht