Wyjazd studentów na targi Hanseboot 2017 w Hamburgu 03.11.2017 16:35

Studenci kierunków Budowa jachtów i Oceanotechniki (25 osób) 28 października 2017r. wyjechali do Hamburga, gdzie na tragach Hanseboot 2017 mieli okazję zapoznać się z ofertami zbudowanych jachtów morskich takich firm jak: HANSA, DEHLER, JEANNEAU itp

Oferty licznych firm, produkujących żagle na jachty morskie, obejmowały wyposażenie pokładowe do rolowania, refowania żagli. Studenci mieli możliwość poznać rozwiązania techniczne tych urządzeń i problemy z ich używaniem.

Na targach szczególnie rzucały się w oczy napędy elektryczne oraz składane i ustawiane obrotowo śruby napędowe montowane do silników stałych. Rozwiązania konstrukcyjne, chronione patentami, wzbudziły zainteresowanie studentów.

Dodatkową atrakcją targów były żaglowe trimarany morskie, które miały składane pływaki do głównego kadłuba. Takie rozwiązanie pozwala kapitanom na optymalne cumowanie tych jachtów do brzegu. Ostatnio na rynku jachtowym katamarany i trimarany turystyczne wzbudzają szczególne zainteresowanie ze względu na ich właściwości morskie.

Zbigniew Zbroja

Targi Hanseboot 2017 w Hamburgu (format:  JPG, rozmiar:  452 kB)

Targi Hanseboot 2017 w Hamburgu (format:  JPG, rozmiar:  418 kB)

Targi Hanseboot 2017 w Hamburgu (format:  JPG, rozmiar:  333 kB)