Zajęcia praktyczne z projektowania i szycia żagli jachtów morskich 17.03.2017 09:23

W dniu 14 marca 2017 r. studenci drugiego roku kierunku Budowa Jachtów Wydziału Techniki Morskiej i Transportu uczestniczyli w praktycznych zajęciach z projektowania i szycia żagli na jachty morskie.

Tadeusz Kiszka współwłaściciel i projektant żagli pokazał pracę na programach komputerowych pozwalających modelowanie i dobieranie krojów żagli dla różnych kursów jachtu względem wiatru. Studenci poznali najnowsze materiały i ich cechy wytrzymałościowe wykorzystywane przy projektowaniu żagli zarówno do jachtów regatowych i turystycznych.

Szczególną uwagę pań wzbudziło projektowanie kolorystyki i kroju brytów żagli. Panów zainteresowały urządzenia pneumatyczne pozwalające na montowanie wzmocnień i okuć na żaglach. Pneumatyczno-elektryczna duża maszyna do szycia żagli była atrakcją dla wszystkich studentów.

Studenci na zajeciach praktyczne projektowanie żagli jachtów morskich