DreamSpark / Microsoft Imagine - licencje dla WTMiT

Program DreamSpark obecnie nazywa się Microsoft Imagine.

Program Microsoft Imagine jest adresowany do uczelni wyższych prowadzących zajęcia dydaktyczne z informatyki, w najszerszym znaczeniu tego pojęcia. Jest to najprostszy i najtańszy sposób uzyskania najnowszego oprogramowania firmy Microsoft, do zainstalowania w pracowniach dydaktycznych wydziału i na komputerach studenckich.

Program jest dostępny w ponad 160 krajach świata i daje następujące korzyści:

• najnowsze oprogramowanie Microsoft dzięki regularnym przesyłkom zawierającym CD-ROM'y.
  • ułatwienie i obniżenie kosztów uzyskania narzędzi software'owych, systemów operacyjnych i serwerów do zastosowań edukacyjnych i badawczych, dla pracowników i studentów wydziału,
  • licencje na instalowanie oprogramowania na dowolnej liczbie stanowisk laboratoryjnych.
  • licencje umożliwiające udostępnianie studentom oprogramowania, które mogą instalować na komputerach osobistych w celach dydaktycznych.
  • wsparcie poprzez kanały techniczne, zależne od regionu.
  • autoryzowany dostęp do grup dyskusyjnych, gdzie można uzyskać pomoc i komunikować się z innymi użytkownikami Microsoft Imagine Premium, w tym również z grupą kierującą programem.
  • obszerny serwis WWW zawierający liczne materiały, zawierający:
    - informacje o programie i nowości,
    - projekty, podręczniki, artykuły.
  • utworzenie społeczności użytkowników, którzy będą tworzyć i popularyzować pomoce dydaktyczne i naukowe wykorzystujące uzyskane oprogramowanie.

Wydział Techniki Morskiej i Transportu Zachodnipomorskiego Uniwersytetu Technologicznego jest uczestnikiem programu Microsoft Imagine. Oprogramowanie uzyskane z tego programu, może być instalowane na dowolnej liczbie komputerów wydziału, jednak do zastosowań wyłącznie niekomercyjnych: do prowadzenia zajęć dydaktycznych, projektowania i do badań naukowych. Nie wolno go używać do budowania infrastruktury informatycznej i do zastosowań administracyjnych. Studenci i pracownicy Wydziału mogą pobierać i instalować oprogramowanie na swoich komputerach osobistych.

Więcej informacji o programie Microsoft Imagine, wykaz dostępnego oprogramowania oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można uzyskać na stronach podanych poniżej:

Zasady dystrybucji oprogramowania dla pracowników i studentów
Wydziału Techniki Morskiej i Transportu

1. Aby przystąpić do programu Microsoft Imagine i uzyskać oprogramowanie należy wpisać swoje dane do rejestru użytkowników i zaakceptować warunki programu: Rejestr użytkowników,
  2. Oświadczenie uzyskane podczas rejestracji należy wydrukować i po złożeniu podpisu dostarczyć administratorowi programu Microsoft Imagine na WTMiT (mgr inż. Kazimierz Majka, tel: 91 449 4482),
  3. Informacje o sposobie uzyskania oprogramowania oraz parametry logowania do systemu ELMS (działającego jak sklep internetowy w którym można zamówić oprogramowanie), zostaną przekazane pocztą e-mail, na adres podany w oświadczeniu,
  4. Wykorzystując uzyskane parametry logowania można zamówić wybrane oprogramowanie w serwisie ELMS - po zalogowaniu należy postępować wg wskazówek podawanych na ekranie,
  5. Po pobraniu pakietów instalacyjnych (pliki zawierające obrazy płyt CD lub DVD w formacie ISO) będą dostępne niezbędne do instalacji klucze aktywacyjne (My Software Checkout).

Aby się się zarejestrować w bazie użytkowników kliknij tutaj: Rejestr użytkowników

Jeśli już jesteś zarejestrowanym uczestnikiem programu i chcesz pobrać oprogramowanie kliknij tutaj: ELMS